Sklep z wycieraczkami samochodowymi

Sklep z wycieraczkami samochodowymi

Strona Główna » Blog » 5 możliwych przyczyn rozmazywania wody przez nowe wycieraczki!

5 możliwych przyczyn rozmazywania wody przez nowe wycieraczki!

Data dodania: 17-08-2022

5 możliwych przyczyn rozmazywania wody przez nowe wycieraczki!


 

Zakupiłeś nowe wycieraczki do swojego auta i zamontowałeś. Już po pierwszym uruchomieniu widać, że ich praca pozostawia wiele do życzenia. Miało być tak idealnie, czysto, bez smug i bezgłośnie. Jednak Twoje oczekiwania mijają się z rzeczywistością. W głowie masz tylko jedno podejrzenie – przyczyną powstałego problemy są wadliwe wycieraczki do szyb.


 

Czy jednak na pewno kolejny komplet rozwiąże Twój problem? Bazując na naszych doświadczeniach, postaramy się podać najczęstsze przyczyny wadliwej pracy nowo zakupionych wycieraczek.


 

1. Osłony wycieraczek - ściągnij zabezpieczenie transportowe

Z pozoru bagatelna sprawa, niby oczywista. Jednak okazuje się, że nie dla wszystkich. Osłonki wycieraczek najczęściej występują w kolorach zielonym i szarym, niemniej mogą pojawić się w innych barwach. Jest to podłużny kawałek szyny wykonanej z tworzywa, nasunięty na ostrze (gumkę) wycieraczki. Wystarczy go zsunąć i świat widać znacznie lepiej :)


 

2. Zdeformowane ramiona wycieraczek 

Dość częstą przyczyną źle działających piór są zdeformowane metalowe ramiona, do których montujemy wycieraczki. Przez deformację rozumiemy wszelkie odchylenia od fabrycznej konstrukcji tego elementu czy też powstałe luzy w mechanizmie. Dlaczego to takie ważne? Otóż każde odchylenie od normy powoduje inny od oryginalnego i zarazem nieprawidłowy kąt natarcia wycieraczki na szybę. Im starsze auto, tym większa szansa, że spotkamy się z taką sytuacją. Typowymi objawami wadliwej pracy ramion jest tzw. „skacząca wycieraczka” lub pozostawianie mokrych plam na szybie.


 

3. Trwałe zanieczyszczenia na szybie 

Wszyscy wiemy, jak istotną rolę odgrywa czysta szyba. Dobra widoczność ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zanieczyszczenia na szybie powstają np. z kurzu, zaschniętych owadów, soków z drzew, itp. Dość łatwo możemy je usunąć używając klasycznych metod czyli ściereczki i płynu do szyb. Są jednak takie zabrudzenia, które nie są widoczne gołym okiem i nie poddają się tradycyjnym metodom czyszczenia. Do takich zaliczamy np. chemiczne pozostałości po myciu karoserii, cząstki olejów syntetycznych unoszące się w spalinach czy też np. powłoka po „niewidzialnych wycieraczkach”. Tych zabrudzeń nie wyczyścimy tradycyjnymi metodami. Chcąc mieć gwarancję czystej szyby, należy sięgnąć po dedykowane preparaty do usuwania trudnych zanieczyszczeń. Do takich zalicza się np. mleczko lekko ścierne do szyb. Niewielką ilość należy nanieść na szmatkę np. z mikrofibry, po czym okrężnymi ruchami dobrze rozprowadzić na szybie. Następnie wystarczy obficie spłukać wodą. W naszej wieloletniej praktyce obserwujemy niezmienną skuteczność tego preparatu.


 

4. Złe dopasowanie wycieraczek 

Kluczowym podczas składania zamówienia jest właściwy dobór wycieraczek. A dokładnie wybór odpowiedniej kategorii, do której zalicza się nasze auto. Może się zdarzyć, że dla naszego modelu i rocznika, występują dwie pasujące kategorie np. przed i po liftingu. Jeżeli zamówimy wycieraczki z niewłaściwej grupy, może się okazać, że pióra będą posiadały nieprawidłowe wymiary lub uchwyty montażowe.


 

5. Wada fabryczna

Powyższe możliwe przyczyny nieprawidłowej pracy nowych wycieraczek nie wyczerpują tematu. Może się również okazać, że zakupione wycieraczki posiadają wadę fabryczną. I choć zdarza się to niezmiernie rzadko, to jednak nie można całkowicie wykluczyć takiej możliwości. Dość dobrą praktyką, pozwalającą na potwierdzenie wady, jest montaż wycieraczek w innym aucie, o ile oczywiście uwzględniając uchwyt i długości piór, jest to możliwe. Jeżeli wada się potwierdzi, to sprawa jest dość oczywista i pióra nadają się do wymiany. Z naszych statystyk wynika jednak, że zdarza się to w sporadycznych przypadkach.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu