Sklep z wycieraczkami samochodowymi

Sklep z wycieraczkami samochodowymi

Strona Główna » Artykuły » Czym kierować się przy zakupie nowych wycieraczek?

Czym kierować się przy zakupie nowych wycieraczek?

Data dodania: 27-09-2016 alt


Okres jesienno-zimowy to bardzo dobry czas na wymianę wycieraczek samochodowych. Oto kilka porad, które powinny Państwu ułatwić zakup tego istotnego elementu wyposażenia auta
  1. Czym kierować się przy zakupie nowych wycieraczek?
Obserwujemy dwa wiodące trendy u właścicieli aut.

Pierwsza grupa klientów to taka, dla której znaczenie ma przede wszystkim jakość wykonania tego ważnego elementu wyposażenia. Bardzo dobra jakość oznacza, że wycieraczki oprócz skutecznego zbierania wody odznaczają się dobrym dopasowaniem do danego modelu auta i cichą, niemal bezgłośną pracą. Takie wycieraczki ,w tzw. klasie premium , produkowane są zazwyczaj przez renomowane firmy, które posiadają odpowiednią technologię. Trzeba za nie zapłacić więcej ale ich eksploatacja jest dłuższa i bezproblemowa.

Druga grupa użytkowników kieruje się w stronę ekonomicznych rozwiązań. Wychodzą z założenia, że lepiej jest kupić tańsze wycieraczki i wymieniać je częściej. Jest to zasadne pod warunkiem, że omijamy najtańsze, tzw. "marketowe" wycieraczki, które często od nowości nie nadają się do użytku.
  1. Jak często powinno się wymieniać wycieraczki?
Odpowiedź jest jedna – przy pierwszych oznakach zużycia.Czas bezawaryjnej pracy przez jaki posłużą nam nowo zakupione wycieraczki zależy od bardzo wielu czynników. Do kluczowych należą : jakość wykonania, ilość przejechanych kilometrów i sposób obchodzenia się z nimi. Także dla jednych kierowców będzie to wymiana raz na pół roku, dla innych raz na 4 lata.
  1. Jak należy dbać o wycieraczki aby wydłużyć ich żywotność?
Przede wszystkim należy unikać używania wycieraczek„na sucho” czyli bez płynu do spryskiwaczy oraz na szybie, która posiada zaschnięte zabrudzenia. Musimy pamiętać, że wycieraczki nie służą do zbierania nieczystości ale do usuwania wody.I tak np. wszelkie zaschnięte owady, ptasie odchody czy zimową porą lód na szybie, skutecznie skracają czas poprawnej pracy pióra wycieraczki.
  1. Które wycieraczki są lepsze: klasyczne z metalowymi przegubami czy nowszego typu tzw. banany?
Nie wszyscy właściciele aut, zwłaszcza nowszych, mają taki wybór. Obecnie u producentów samochodów panuje trend na fabryczny montaż wycieraczek płaskich (nazywanych też bananami, bezprzegubowymi, bezszkieletowymi).
 
Uogólniając wycieraczki płaskie mają więcej zalet od klasycznych bo np. nie rdzewieją, mają wbudowany spojler, który podczas jazdy dociska pióro do szyby, ich siła nacisku jest rozłożona równomiernie a nie punktowo. Nie bez znaczenia jest również estetyka, płaskie wycieraczki wyglądają nowocześnie, choć oczywiście to kwestia gustu.

 
  1. Które uchwyty będą właściwe, skąd mam wiedzieć czy płaskie wycieraczki będą pasowały do mojego auta?
Jeżeli w naszym samochodzie uchwyt mocujący jest w kształcie litery U oznacza to, że możemy zainstalować oba rodzaje wycieraczek: klasyczne i płaskie.
W przypadku innych mocowań sprawa jest bardziej skomplikowana, ponieważ oprócz popularnego typu U istnieje około 10 różnych rodzajów uchwytów.  Rozwiązaniem jest użycie specjalistycznego katalogu lub np skorzystanie z naszej wyszukiwarki, gdzie w kilku prostych krokach dowiemy się, które pióra i mocowania są odpowiednie do naszego auta.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Artykuły